Гіади. Міфологія Давньої Греції

Гіади. Міфологія Давньої Греції

Гіади (за грецькою міфологією) — Німфи, вважались доньками Атланта і Океаніди Ефри, або Плейони. За Гігіном — доньки Атласа і Плейони. За різними версіями міфів число Гіад корелює від двох до семи. За Ератосфеном, коли їх брат, Гіант, загинув на полюванні, п’ять з них позбавили себе із горя життя і були обернені Богами на зірки, під ім’ям Гіад. Гіади — група зірок у голові сузір’я Тельця. Сім останніх доньок Атланта були обернені на сузір’я Плеяд. Вони ж були відомі під ім’ям нісейських Німф, як годувальниці Діоніса (Аполлодор), і під ім’ям додонських, як годувальниці Зевса. За Гігіном, чарівниця Медея перетворила старих Гіад на юних дів.

Гіади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися