Грецька богиня Гея — Богиня-Земля. Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Гея — Богиня-Земля. Міфологія Давньої Греції

Гея (за грецькою міфологією) — Богиня-Земля. Гею шанували з прадавніх часів як Богиню, що народжує зі своїх надр всяке життя і що живить його своїми грудьми. За Гомером, вона належить до темних істот, які закликаються в клятвах. За Гесіодом, вона породження первозданного Хаосу. З неї виникли Гори, Море Понт і Піднебіння Уран. Від союзу Геї з Ураном народилося три Гекатонхейра, три Киклопа, шість Титанів і шість Титанід, велетень Анакт. Запліднена кров’ю понівеченого своїми дітьми Урану, вона надалі виробила на світло Ериній і мелійських Німф. Від союзу Геї з власним сином Понтом сталися морський велетень Тавмант, бурхливе море і ураган Форкіс, пучина Кето, морський старик Нерей і Еврібея. Є думка, що її дітьми були Тельхини. За Гесіодом, з крові оскопленого Урану з’явилися три Богині Еринії, Афродіта, Німфи Меліади і сто п’ятдесят Гігантів. Від Посейдона в Геї народився Антей, від Гефеста — афінський цар Еріхтоній. За Гесіодом, дітьми Геї від Тартар були жахливий змій Тифон, Піфон і Єхидна. Інші діти — Тітій, Аргос, Ладон і Кампа.
Після зміни покоління Богів, Гея не приймала активної участі в житті Олімпу, але часто давала мудрі поради. Розсердившись на сина свого Кроноса (одного із Титанідів), вона доставила престол його своєму онукові Зевсові. Оскільки пари, що надихають до передбачення, піднімаються із землі, то вона вважалася Богинею оракулів. На вазах і інших пам’ятниках вона зображається оточеною плодами, рогом достатку і дітьми. Вона мала свій оракул у Дельфах, якій згодом відійшов Аполлону. За Гомером, Богині Геї в жертву приносять чорного ягня. Римляни називали її Tellus або Terra і сполучали культ її з культом Церери. Їй же відповідало чоловіче божество Tellumon. У III столітті до нашої ери на честь Геї було збудовано храм. Під час святкування посівів, Геї приносилися встановлені культом жертвопринесення (заклання тільних тварин).

Міфологія Давньої Греції

Грецька богиня Гея — Богиня-Земля. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися