Гети. Міфологія Давньої Греції

Гети. Міфологія Давньої Греції

Гети — давній войовничий народ, родинний дакам, з якими його змішували римляни. Мешкав за часів Геродота між Балканами і Дунаєм і був підкорений Траяном. У IV столітті до нашої ери гети перейшли Дунай і зайняли Валахію, Бесарабію і місцевості по Дністру. При переселенні народів гети злились з готами, що проникли до їх земель. Даків, зараховують звичайно до фракійсько-гетського племені. Частими набігами до областей підкорених римлянами, особливо під предводительством на чолі Децебала при імператорові Доміциані, даки змусили імператора Траяна вдатися до винищувальної війни. У двох походах на початку другого століття нашої ери даки були розбиті. Їх головне місто, Сармізегетузі, було взяте. Велика частина країни перетворена на римську провінцію, з безліччю колоній. Під римським керуванням Дакія спочатку процвітала і придбала особливе значення золотими копальнями в горах Трансільванії. Вільні даки були лише в східних частинах країни. З половини III століття Дакія стала наповнюватись германцями.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися