Герміона. Міфологія Давньої Греції

Герміона. Міфологія Давньої Греції

Герміона (за грецькою міфологією) — донька Менелая і Єлени. За велінням Аполлона була заручена з Орестом, проте, подорослівши, вийшла заміж за Неоптолема, якому Менелай під час Троянської війни пообіцяв руку доньки (Гомер, «Одіссея»). Оресту довелося відмовитися від своїх прав. У шлюбі з Неоптолемом Герміона залишалась бездітною. Вона зненавиділа привезену її чоловіком з Троянської війни полонянку Андромаху і всіляко гнобила її, оскільки та народила Неоптолему трьох дітей. За іншим варіантом міфу, ще в дитинстві Герміона була обручена з Орестом, але йому довелося відмовитись від своїх прав перед лицем суперника, що мав величезні заслуги перед ахейським військом, або тому, що він (Орест) заплямував себе вбивством матері. Лише після того, як Неоптолем був вбитий жерцями у Дельфах, жінка змогла вийти заміж за Ореста і мала від нього сина Тісамена, що успадкував престол свого діда Менелая в Спарті (Аполлодор). У варіанті міфу, прийнятому Еврипідом в творі «Андромаха», вбивство Неоптолема було зроблено Орестом, що прагнув отримати руку Герміони. За Вергілієм, вона була вже видана за Ореста, коли її викрав Неоптолем, вбитий за це Орестом. За Піндаром і Овідієм, Герміона, після смерті Ореста, вийшла повторно за Діомеда.
Ім’ям Герміони було названо місто в області Герміонії, у Арголіді, біля гори Прона і на Герміонській затоці і належало до Ахейського союзу. Історик Павсаній знайшов місто у доброму стані. Біля храму Деметри у землі був отвір, через який, за переказами, Геракл виніс Цербера із пекла.

Герміона. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Антігона — донька фіванського царя Едіпа і Іокасти. Супроводжувала вигнаного з Фів сліпого батька у його поневіряннях. Після смерті Едіпа повернулася на батьківщину якраз на початок облоги Фів сім’ю вождями.

Аріаднажриця із острова Наксос, донька царя Криту Міноса і Пасіфаї. Сестра Федри. Аріадна допомогла Тесею зберегти життя і перемогти Мінотавра.

Ахілл — в грецькій міфології один із найбільших Героїв, син царя Пелея, царя мірмідонців і морської богині Фетіди, онук Еака, головний Герой «Іліади».


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися