Геркуланум. Міфологія Давньої Греції

Геркуланум. Міфологія Давньої Греції

Геркуланум — давньоримське місто в Кампанії, у західної підошви Везувію. Було знищено і повністю засипано попелом при виверженні вулкана 20 листопада 79 року нашої ери разом із сусіднім містом Помпеєю. Фрески Геркуланума і Помпеї мають орнаментальні розчленовування, фантастичні архітектурні види, канделябри, гірлянди плодів, одиночні людські фігури (танцівниць, Муз, геніїв, що летять, Грацій та ін.), складні міфологічні і жанрові сюжети, небувалих тварин, пейзажі, предмети неживої природи — все це на однобарвному або на декількох фонах, що чергуються, найчастіше червоному, жовтому і чорному. Хоча геркуланськи фрески — напівремісничі твори провінційних живописців, проте, вони приголомшують легкістю і упевненістю свого виконання, вельми оригінальним зіставленням фарб і невичерпною великою кількістю мотивів, деколи вочевидь скопійованих з інших зразків.

Геркуланум. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися

Амур, Купідон — римський Бог любові. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися