Гераклея. Міфологія Давньої Греції

Гераклея. Міфологія Давньої Греції

Гераклея (в античності) — назва більше двадцяти старогрецьких міст, з яких найважливіші: 1. Гераклея в Італії, у Великій Греції, на річці Сирісі, колонія тарентінців. Тут відбувались збори представників греко-італійських міст. У Гераклеї здобута перемога Пірра (280 рік до нашої ери) над римлянами під керівництвом консула Валерія Левінія. 2. Гераклея Пелагонська у Македонії. Біля неї відбулась битва Філіппа III з консулом Гальбою (220 рік до нашої ери). 3. Гераклея Міноа в Сицилії. Руїни її збереглись в Toppі ди Капо Біанко. 4. Гераклея Понтійська у Віфінії на Чорному морі, квітуча мегарська колонія.

Гераклея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лапіфи — напівміфічне-напівісторичне плем’я. Зв’язок цього племені з географічними іменами вказують на те, що лапіфи були не просто велетнями, створеними народною фантазією, але частково й історичним плем’ям.

Медуза — одна із сестер Горгон. У еллінській міфології вони представлялися у вигляді крилатих істот з невідповідно великою головою, висунутим язиком, вискаленими зубами і часто із зміями на голові або тулубі.

Мінотавр — чудовисько з тілом людини і головою бика, що жило в лабіринті на острові Крит. Мінотавр, справжнє ім’я якого було Астерій, народився від Пасіфаї, дружини Міноса. Його батьком був бик, що вийшов з моря, а за іншою версією — Посейдон.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фавоній — римський Бог бог західного вітру. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися