Гемон. Міфологія Давньої Греції

Гемон. Міфологія Давньої Греції

Гемон (за грецькою міфологією) — син фіванського царя Креонта із Мізії, жених Антігони. Наречена Гемона, Антігона поховала тіло свого брата Полініка, загиблого в поході Семеро вождів проти Фів. Новий володар Фів Креонт за порушення його заборони (про поховання полеглих) засудив Антігону на поховання живцем. Гемон безуспішно намагався довести батьку, що Антігона за поховання брата Полініка заслуговує не на смерть, а шану. Переконавшись у непохитності батька, Гемон проникає в печеру, де перебувала дівчина, застає її повішеною і, побачивши, що наближається Креонт, кидається на нього з мечем. Креонт ухилився від удару, а Гемон встромлює меч у себе і вмирає, обійнявши тіло Антігони (Софокл, «Антігона»). У трагедії Еврипіда «Антігона», що дійшла до нашого часу (у фрагментах), Гемон сприяв своїй нареченій у похованні Полініка. Батько наказав йому стратити Антігону, але Гемон не підкорився. Завдяки втручанню Бога Діоніса історія завершилася одруженням молодих.

Гемон. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Астерія — донька Титана Коя і Феби, яка рятуючись від переслідувань Зевса, обернулася на перепелицю. За іншим переказом, кинулася в Егейське море й перетворилася на острів Делос.

Астрей (зоряний) — божество зоряного піднебесся. Гесіод вважав Астрея Титаном другого покоління, сином Крія і Еврібеї, чоловіком Еос, батьком вітрів Борея, Нота, Зефіру і Евра.

АтлантТитанід, син Титану Япета і Океаніди Клімени. Він підтримував небесне зведення поблизу саду Гесперід в покарання за участь у битві із Зевсом на стороні Титанів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися