Гемера. Міфологія Давньої Греції

  Гемера. Міфологія Давньої Греції

  Гемера (за грецькою міфологією) — Богиня світлого Дня. За Гесіодом донька Нікти і Ереба, за іншою версією — донька Хаосу і Каліго, супутниця Геліоса на його дорозі по піднебессю. У Орфічних гімнах донька Геліоса народила від Ефіра смертну людину Бронта, Піднебесся, Землю і Море. У римській міфології Гемері відповідає Дієс.

  Гемера. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.

  Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

  Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

  Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

  Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.