Гелла. Міфологія Давньої Греції

Гелла. Міфологія Давньої Греції

Гелла (за грецькою міфологією) — донька Афаманта і Богині хмар Нефели, сестра Фрікса. Мачуха Гелли і Фрікса Іно зненавиділа дітей Нефели і прагнула їх згубити. Вона викликала в країні засуху і, аби позбавитися від неї, зажадала, посилаючись на оракула принести Геллу і Фрікса в жертву Зевсу. Нефела врятувала своїх дітей. Обкутавшись хмарою, вона відправила їх на златорунному баранові до Колхіди. Гелла загинула по дорозі, впавши у води протоки, що отримала її ім’я, — Геллеспонт (давня назва протоки Дарданелли), а Фрікс досяг володінь царя Еєта в Колхіді (Аполлодор).

Гелла. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

КойТитан, син Урану і Геї, брат і муж Титаніди Феби, що народила Лето і Астерію. Брав участь в Титаномахії і був разом з братами скинутий Зевсом в Тартар.

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися