Геліади. Міфологія Давньої Греції

Геліади. Міфологія Давньої Греції

Геліади (за грецькою міфологією) — діти Геліоса. Зокрема, Фаетуза і Лампетія, доньки Геліоса і Нєери (Гігін), сестри Фаетона, перетворені на тополі в покарання за те, що без відома батька запрягли для останнього батьківську колісницю. Сльози, які вони проливають в Ерідан по братові, перетворюються на янтар (Овідій). «Сльозами Геліад» називали у греків взагалі коштовні камені. Частина геліад — діти Геліоса від Німфи Клімени (Гігін), їх імена вказують на блиск, сяяння і чистоту сонячного жару, це сестри: Феба, Гелія, Етерія. Сім синів Геліоса походять від доньки Афродіти — Німфи Роди («Роза»), однойменної із островом Родос (Піндар, «Олімпійські оди»). Ці геліади славились як великі знавці астрології. Один із них загинув від руки братів, що позаздрили його вченості. Вбивці втекли до Малої Азії і на острови. Старший, що не брав участь у злочині, правив Родосом. Його онуки стали епонімами родоських міст (Страбон).

Геліади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.

Гіперіон (дуже високий) — Титан, син Урану і Геї, чоловік своєї сестри Тейї, батько Геліоса, Селени і Еос. Гіперіон — «сяючий» бог, що буквально «йде вгорі», тобто, по піднебессю.

Іапет (Япет)Титан, син Урану і Геї, чоловік Океаніди Клімени (або Океаніди Асії), яка народила йому Атланта, Менетія, Прометея і Епіметея. Іапет — учасник Титаномахії; був скинутий Зевсом в Тартар, поділивши долю братів. Є прародителем людського роду.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися