Геланор. Міфологія Давньої Греції

Геланор. Міфологія Давньої Греції

Геланор (за грецькою міфологією) — нащадок Інаха, цар Аргоса, що поступився владою Данаю. Останній також мав походження від Інаха і тому пред’явив свої права на Аргос. Аргосці вирішили суперечку на користь Даная, під впливом побаченого знамення: вовк напав на стадо під містом і здолав бика. Цей випадок тлумачили на користь Даная, який подібно до вовка, що переміг бика, отримав перемогу над Геланором. За Есхілом, Геланор називався Пелазгом: він прийняв Даная і захистив його доньок від синів Єгипту, але був переможений і покинув країну, після чого аргосці обрали царем Даная.

Геланор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тифон — могутнє чудовисько, породжене Геєю, уособлення вогненних сил землі і її випарів, з їх руйнівними діями. Тифон був народжений Геєю і Тартар, зображувався як істота із сотнею драконівських голів, з людським тулубом, покритим пір’ям; замість ніг у чудовиська були зміїні кільця.

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися