Гектор. Міфологія Давньої Греції

Гектор. Міфологія Давньої Греції

Гектор (за старогрецькою міфологією) — один із головних Героїв Троянської війни. Герой був сином Гекуби і Пріама — царя Трої. У Гектора було 49 братів і сестер, проте серед синів Пріама саме він славився своєю силою і хоробрістю. За переказами, Гектор вразив на смерть першого грека, що ступив на землю Трої, — Протесілая. Особливо відзначився Герой на дев’ятому році Троянської війни, викликавши на бій Аякса Теламоніда. Гектор обіцяв своєму ворогові не поганити його тіла у разі поразки і не знімати з нього зброї і зажадав того ж від Аякса. Після тривалої боротьби вони вирішили припинити поєдинок і на знак взаємної пошани обмінялись дарунками. Гектор сподівався отримати перемогу над греками, не зважаючи на передбачення Кассандри. Саме під його керівництвом троянці увірвались до табору ахейців, підступили до військового флоту і навіть встигли підпалити один із кораблів. У легендах описують також бій Гектора з греком Патроклом. Герой переміг свого противника і зняв із нього зброю Ахілла. Боги брали вельми активну участь у війні. Вони розділилися на два табори і допомагали кожен своїм улюбленцям. Гектору протегував сам Аполлон. Коли Патрокл загинув, Ахілл, одержимий помстою за його загибель, прив’язав переможеного мертвого Гектора до своєї колісниці і протягнув його волоком довкола стін Трої, але тіло Героя не чіпали ні тлінь, ні птахи, оскільки Аполлон оберігав його у вдячність за те, що Гектор за життя неодноразово допомагав йому. Виходячи із цієї обставини давні греки зробили висновок про те, що Гектор був сином Аполлона.

Згідно міфів, Аполлон на раді Богів вмовив Зевса віддати тіло Гектора Трої аби його поховали з шаною. Верховний Бог наказав Ахіллові віддати тіло загиблого його батьку Пріаму. Так як, за переказами, могила Гектора знаходилась у Фівах, дослідники вважали, що образ Героя має беотійське походження. Гектор був дуже шанованим Героєм у Давній Греції, що доводить факт наявності його зображення на старовинних вазах і в античній пластиці. Зазвичай на них змальовували сцени прощання Гектора з його дружиною Андромахою, битву з Ахіллом і багато інших епізодів.

Міфологія Давньої ГреціїАндромаха оплакує Гектора (Жак Луї Давид)

Міфологія Давньої ГреціїГолий, відомий як Гектор (Жак Луї Давид, 1778)

 

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Гектор. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.

Сцілла — донька Гекати (богиня ночі) чудовисько із шістьма головами, з трьома рядами зубів в кожній, з дванадцятьма ногами. Мешкала в Сіцілійській протоці навпроти іншого чудовиська Харібди. Прохід був надзвичайно небезпечний для мореплавців, оскільки Сцілла пожирала майже усіх мореплавців.

Тельхіни — вулканічні божества морської глибини, що почиталися на Родосі як супутники Посейдона. Тельхінів у древніх греків зображали собакоголовимі і ласторукими чаклунами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися