Гекатонхейри. Міфологія Давньої Греції

Гекатонхейри. Міфологія Давньої Греції

Гекатонхейри (Сторукі) (за старогрецькою міфологією) — багаторукі п’ятдесятиголові велетні, уособлення стихій. За Гесіодом — сини верховного Бога Урану (піднебесся) і Геї (землі). Гекатонхейри: Бріарей (Егеон), Котт і Гіес. Згідно Евмелу — старші діти Урану і Геї (за Гесіодом, молодші за Титанів і Циклопів). Відразу після народження вони були сховані у надрах Землі батьком, що побоювався за своє владицтво. Уран закував їх в окови і оселив в надрах Землі, а Зевс звільнив їх для війни з Титанами. Під час Титаномахії відгукнулись на заклик Богів-олімпійців і виступили проти Титанів, чим принесли перемогу Богам. У давніх міфах Гекатонхейри були призначені у Тартар сторожами Титанів. За іншою версією Гекатонхейри Котт і Гіес перебувають в якнайглибших місцях Океану. Котт («гнів») — один із братів-Гекатонхейрів. Згідно Гесіоду, частий співрозмовник Зевса. Гіес («рілля») — один із братів-Гекатонхейрів. Зустрічається написання Гіант і Гігес.

Гекатонхейри. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися