Гекала. Міфологія Давньої Греції

Гекала. Міфологія Давньої Греції

Гекала (за грецькою міфологією) — стара пряха, що надала гостинність знаменитому Тесею. Коли Тесей відправився полювати на дикого бика, що спустошував марафонську рівнину, його застигла буря, і він знайшов притулок на ніч у Гекали, що зустріла його з безкорисною привітністю. Добра стара обіцяла принести в жертву Зевсові барана, якщо Тесей залишиться живим. По дорозі назад Тесей мав намір віддячити Гекалу, але вона померла, не дочекавшись його перемоги. Він встановив на її честь свято — Гекалесії. Ймовірно, за походженням, Гекала є місцевим жіночим божеством, від якого отримав назву один з аттичних демів. Міф про зустріч Гекали з Тесеєм — типовий приклад етіологічного міфу, покликаного пояснити причину встановлення свята Гекалесій. Міф про Гекалу був оброблений Каллімахом в поемі «Гекала», від якої до нашого часу дійшли фрагменти.

Гекала. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пігмеї — казковий народ карликів, що живе в Лівії або в Малій Азії. Розміром пігмеї були від мурашки до мавпи. У Страбона вони перераховуються разом з напівпсами, великоголовими, гніздовухими, безвусими, безносими, одноокими і крючкопалими.

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися