Грецька Богиня Геба — Богиня вічної юності. Міфологія Давньої Греції

Грецька Богиня Геба — Богиня вічної юності. Міфологія Давньої Греції

Геба (за грецькою міфологією) — Богиня вічної юності, уособлення розквіту людського життя, донька Зевса і Гери. На бенкетах Богів виконувала обов’язки виночерпія (згодом цю посаду обійняв Ганімед). Священне дерево — кипарис. Після обожнювання Геракла, за Гомером, Геба стала його дружиною, народила Алексіара та Анікета. У Римі вона називалась Ювента (Juventus), культ якої був перенесений до Риму наприкінці III століття до нашої ери. Римська Геба мала декілька храмів і втілювала в собі вічне юнацьке процвітання держави. Зображення Геби в античності зустрічаються рідко, і лише на вазах. Скульптор Антоніо Канова змалював її цнотливою дівчиною, що наливає нектар.

Міфологія Давньої ГреціїГеба (Ермітаж)

Міфологія Давньої ГреціїГеба (Музей Торвальдсена в Копенгагені, 1806 р.)

Грецька Богиня Геба — Богиня вічної юності. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

Паліки — демонічні істоти хтонічного типа, двоє близнят, два духи сірчаних джерел місцевої гори Адрони, поблизу Етни. Паліки почиталися у давнину як заступники здоров’я, землеробства і мореплавання.

Пегас — крилатий кінь, син Посейдона, брат велетня Хрісаора. Пегас разом з братом Хрісаором, як плід зв’язку горгони Медузи з Посейдоном, з’явився із крові Медузи, коли її обезголовив Персей.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися