Ганімед. Міфологія Давньої Греції

Ганімед. Міфологія Давньої Греції

Ганімед (за грецькою міфологією) — син царя Троя і Німфи Каллірої, чарівнішої із смертних. За Аполлодором він пас стада на схилах Іди. Із-за своєї незвичайної краси був викрадений Зевсом, який перетворився на орла, і віднесений на Олімп. Там він, за Гомером і Овідієм, став виночерпієм, розливаючи на бенкетах Богам нектар, і став улюбленцем і виночерпієм Зевса. За іншою версією, Ганімеда спочатку викрала Богиня ранішньої зорі Еос, а громовержець згодом відняв його у неї. Гомер оповідає, що на сплату за втраченого сина Гермес від імені Зевса подарував царю золоту виноградну лозу роботи Гефеста і двох білосніжних коней.
За Ератосфеном, Зевс зробив Ганімеда своїм коханим. Гера рахувала появу прекрасного виночерпія образою для себе і Геби, і доти докучала Зевсові, доки той не возніс Ганімеда на піднебесся у вигляді сузір’я Водолій. Оскільки Ганімед, як атрибут має при собі судину, то його ототожнювали із божеством Ніла. Із зображень Ганімеда відома ватиканська статуя (за Леохаром): Ганімед, що тримає пастушачу палицю, несеться орлом Зевса на піднебесся, — а також статуї Карстена і Торвальдсена.

Ганімед. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.

ОкеанідиНімфи, доньки Океану і Тефіди. Древній Титан Океан породив три тисячі доньок — Океанід і стільки ж синів — річкових потоків. Вони сполучалися з людським родом і були виховательками молодого покоління.

Орф — жахливий двоголовий пес Геріона, породження Тифона і Єхидни, брат Кербера. Від Орфа його мати Єхидна народила напівжінку-напівзмію Сфінкс. За іншими джерелами від протиприродного зв’язку Орфа з власною матір’ю народився Немейський Лев.

Ори — богині часів роки, що сприяють рослинності. Вони відмикають і замикають брами Олімпу, збирають або розсіюють хмари, годують і запрягають коней Гери.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися

Аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня роси (за грецькою міфологією) — дізнатися