Гамадріади. Міфологія Давньої Греції

Гамадріади. Міфологія Давньої Греції

Гамадріади (дерево, зокрема дуб) (за грецькою міфологією) — так називались Німфи дерев, які на відміну від Дріад народжувалися разом із деревом і гинули разом з ним. Якщо хтось намагався зрубати таке дерево, Гамадріада прохала його не робити цього. Якщо дерево все ж зрубили, винного і його потомство чекала жорстока кара. Аби скупити провину (Аполоній) слід спорудити Німфі вівтар і принести їй жертви.
Інколи Гамадріади йменувалися за назвами дерев. Так, наприклад, Дріади, що народилися з крапель крові Урану і пов’язані з ясенем, називали меліадами (Гесіод, Теогонія), тобто ясеневі. Меліади були уособленням ясена, дерева, що мало величезне значення в культовому житті греків. З нього робили держаки копій для Героїв. Меліади вважали прародительками людей. Каллімах називає їх виховательками юного Зевса.
Гамадріади деколи жили дуже довго, проте не були безсмертними. Так, наприклад, дружина Орфея Гамадріада Еврідіка, втікаючи від Арістея, ненавмисно ступила на змію і загинула від її укусу. У давніх греків, та й у інших народів вважалось, що люди, які саджають дерева і доглядають їх, користуються особливим заступництвом Дріад і Гамадріад.

Гамадріади. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.