Галіррофій. Міфологія Давньої Греції

Галіррофій. Міфологія Давньої Греції

Галіррофій (за грецькою міфологією) — син Посейдона і Німфи Евріти. За Арістофаном батько послав його зрубати священну оливу Афіни, але сокира, якою він почав рубати дерево, вирвалася із рук Галіррофія і смертельно його поранила. У цьому міфі віодображено боротьба культів Посейдона і Афіни в Аттиці. За Аполлодором, Галіррофій зробив замах на честь Алкіппи, доньки Ареса і Аглаври, і Арес вбив його. Посейдон звернувся до ареопагу з дванадцяти олімпійських Богів, звинувативши Ареса у вбивстві свого сина. Оскільки свідків злочину не знайшлось, а Арес наполегливо стверджував, що Галіррофій хотів силоміць узяти його доньку, то суд олімпійських Богів виправдав Ареса (Аполлодор).

Галіррофій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Корибанти — назва міфічних попередників жерців Кібели або Реї у Фрігії. Супутники і служителі богині, які в дикому натхненні, з музикою і танцями, відправляли служіння Великій Матері богів.

Курети — демонічні істоти, складали разом із Корибантами оточення Великої матері богів Реї-Кібели і немовля Зевса на Криті. Курети врятували Зевса в дитинстві, коли його хотів згубити Кронос, що пожирав своїх дітей.

Ладон — дракон, породжений морськими божествами Форкісом і Кето. Його народили Єхидна і Тифон, інколи згадується як син Геї.

Лайлап — мідний собака, виготовлений богом-ковалем Гефестом для мисливських розваг Зевса. Жоден звір не міг втекти від Лайлапа. Зевс подарував Лайлапа своїй коханій Європі. Ламія — кохана Зевса, народила від нього дітей. Гера із ревнощів вбила їх і позбавила Ламію сну. Ламія, сховавшись у підземеллі, перетворилася на чудовисько, що харчувалося людьми. Ламію змальовували у подобі змії з головою і грудьми жінки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися