Галінфіада. Міфологія Давньої Греції

Галінфіада. Міфологія Давньої Греції

Галінфіада (за грецькою міфологією) — донька Прета, фіванка, вірна подруга Алкмени або, за Овідієм, служниця. За дорученням Гери, Іліфія і Мойри не давали Алкмені розродитись. Вони сиділи, схрестивши ноги і зчепивши руки. Галінфіада обдурила Богинь, помилково оголосивши, що Алкмена народила. Здивована Іліфія схопилася, розтискла пальці і закляття спало. Тут же народився Геракл. За те, що смертна обдурила Богів, Гера покарала Галінфіаду, перетворивши її на ласку, яку Мойри нагородили протиприродним засібом зачаття через вухо, а народжувала вона через рот. Антонін Ліберал говорить, що Галінфіаду пошкодувала Геката і включила її в свою свиту. Геракл, коли виріс, поставив її статую біля будинку і надавав їй почесті.

Галінфіада. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.

Керкопи — сини Океана і Тейі, брати-карлики, потворні істоти, хитрі обманщики, що підстерігають мандрівників і оббирають їх.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися