Галіферс. Міфологія Давньої Греції

Галіферс. Міфологія Давньої Греції

Галіферс (за грецькою міфологією) — син Мастора, знаменитий провісник із острова Ітака. За Гомером, Телемах, перед зборами призвав Зевса у свідки тих нечуваних образ, які йому доводиться терпіти від женихів Пенелопи. Високо в піднебессі з’явились два орли. Вступивши у поєдинок, вони в кров порвали один одного і швидко сховались. Птаховіщун Галіферс, угледів в тому, що сталося знамення і сповістив, що незабаром повернеться Одіссей і жорстоко покарає тих, хто грабує його будинок. Коли ж Одіссей розправився з женихами обурені родичі вбитих зібралися на міській площі. Галіферс виступив на захист Одіссея, нагадавши мешканцям Ітаки, що вони самі винні, оскільки дозволили женихам робити безчинства.

Галіферс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Грифон — напіворел-напівлев, з довгим зміїним хвостом. Образ грифона об’єднує символіку орла (швидкість) і лева (сила, відвага). Поєднання двох найголовніших сонячних тварин вказує на загальний сприятливий характер істоти — грифон втілює Сонце, силу, пильність, відплату.

Дріади — божества дерев, мешканки лісів і гаїв. За віруваннями греків, Дріади — доньки Зевса і дерев, жили і вмирали разом з деревом.

Емпуса — демонічна істота з ослячими ногами, чудовисько з оточення Гекати, що нагадує багатьма рисами вампіра, що висмоктує ночами кров у сплячої людини.

Єхидна — чудовисько, напівдіва-напівзмія, донька Форкіса і Кето, онучка землі Геї і моря Понта.

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Ніка (Ніке) — грецька Богиня перемоги. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Пан — грецький Бог лісів, мисливців і пастухів, усієї природи. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Персефона — грецька Богиня родючості і царства мертвих. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися