Галатея. Міфологія Давньої Греції

Галатея. Міфологія Давньої Греції

Галатея (за грецькою міфологією) — донька Нерея і Доріди, морська Німфа, уособлення спокійного і блискучого моря (Гесіод). Жила в морі біля берегів Сицилії, де по розповідям пізніших поетів (Феокріт, Овідій) пас свої стада Кіклоп Поліфем. Він закохався в Галатею і став переслідувати її, але Галатея покохала прекрасного Акіда, сина Фавна і Сімайфіди. Ревнивий Поліфем підстеріг Акіда і роздавив його уламком скелі, після чого засмучена Галатея перетворила свого коханого на чисте прозоре джерело.

Галатея (за грецькою міфологією) — донька Еврітія, дружина Ламіра Фестського, на Криті. Аби приховати від чоловіка народження доньки, приреченої їм на загибель, Галатея, за порадою провісників, вирішила виховати її як хлопчика і назвала дитя Левкіппом. Коли обман було виявлено, Галатея разом із донькою втекла в храм Латони. І Богиня, зворушена її благаннями, дійсно перетворила дівчинку на хлопчика.

Галатея (за грецькою міфологією) — кохана кіпрського царя Пігмаліона, статуя прекрасної жінки, оживлена Афродітою. За Аполлодором Галатея народила доньку Метарму. За Овідієм, доньку звали Пафос.

Міфологія Давньої ГреціїГалатея (Джованні Баттіста Піранезі)

Міфологія Давньої ГреціїГалатея на морському чудовиську
(Джованні Баттіста Піранезі)

Міфологія Давньої ГреціїТріумф Галатеї (Рафаель Санті, 1512)

 

Повернутися на сторінку «Міфологія у мистецтві»

Галатея. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Горгони — чудовиська жіночої статі. За Гесіодом — це три сестри Фено, Евріала і Медуза, крилаті жінки-чудовиська вкриті лускою, з іклами, із зміями замість волосся, видають страхітливий рев. Погляд їх перетворює все живе на камінь. Горгони — чудовиська, доньки морських божеств Форкія і Кето, онучки богині-землі Геї і моря Понта. Їх три сестри: Сфено, Евріала і Медуза.

Горгульї — нижчі демонічні крилаті божества, посередники між Богом і людьми. Горгульї — втілення узагальненого уявлення про невизначену божу силу, злу або милостиву, визначаючу долю людини.

Грайі — старі, або жінки, що втілювали старість. Мешкали неподалік від Горгон, сестрами яких вони вважалися і яких вони охороняли. Грайі мають мідні руки і володіють на трьох одним зубом і одним оком, якими вони користуються по черзі.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Музи — грецькі покровительки наук, поезії і мистецтв. У римській міфології їм відповідають… дізнатися