Фтія. Міфологія Давньої Греції

Фтія. Міфологія Давньої Греції

Фтія (за грецькою міфологією) — наложниця Амінтора, із-за якої той став нехтувати своєю дружиною Клеобулой. Гомер оповідає про те, що Клеобула була невдоволена тим, що чоловік захопився наложницею Фтією. Вона намовила свого сина Фенікса і той провів із Фтією ніч. Дізнавшись, що син зазіхнув на його власність, Амінтор засліпив Фенікса і прокляв його бездітністю. Аполлодор вважає, що Фенікс був засліплений по помилковому звинуваченню Фтії. Павсаній у своїх вигадуваннях стверджує, що наложницю Амінтора звали не Фтія, а Клітія.

Фтія (за грецькою міфологією) — кохана Аполлона, мати Дора, Лаодока і Поліпойта.

Фтія (у давнину) — земля і місто у Фессалії, батьківщина Героя Ахілла і місцеперебування його мірмідонців. У Гомера, Фтія поміщається поряд із пелазгічним Аргосом, Трехіном і Елладою. Мирмидонянці, що її населяли, згадуються разом із ахейцями і еллінами. У історичний час ім’я мірмідонців не зустрічається, а в ахейцях деякі вчені бачать еолійське плем’я, що мешкало у Фессалії і, між іншим, у Фтії, яка таким чином є прадавнім центром еолійських греків. З іншого боку, з огляду на те, що в історичний час ахейці Фтіотіди говорили не еолійською, а на північно-західному діалекті, на якому говорили, між іншим, дорійці, етолійці, локри, фокейці. А тим часом Фтіотіда, яка не була зайнята фессалійцями, але лише знаходилася від них у залежності, мабуть, повинна була б зберегти свій діалект, якщо він був еолійським, тому питання про історичне визначення гомерівської Фтії доки не вирішена наукою.

Фтія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Афродіта — Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю. Донька Зевса і Діани, що сталася ніби то з морської піни. У римській міфології їй відповідає Венера.

Борей (за грецькою міфологією) — Бог північного вітру, син Титанідів Астрея (зоряного піднебесся) і Еос (ранішньої зорі), брат Нота, Зефіра і Геспера.

Венера — в римській міфології Богиня садів, краси і любові, ототожнювалася з матір’ю Енея Афродітою. Венера була не лише богинею краси і любові, але і покровителькою нащадків Енея і усіх римлян.

Вікторія (за римською міфологією) — Богиня перемоги, що спочатку мала назву Віка Поту. Відповідає грецькій Нікі.

Геба (за грецькою міфологією) — Богиня вічної юності, уособлення розквіту людського життя, донька Зевса і Гери.

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися