Фрікс. Міфологія Давньої Греції

Фрікс. Міфологія Давньої Греції

Фрікс (за грецькою міфологією) — син беотійського царя Афаманта і Нефели, брат Гелли. Коли, за наполяганням його мачухи, Іно, Фріксу і його сестрі загрожувала смерть під жертовним ножем, він із Геллою втік на золоторунному баранові, якого послав йому Зевс. Гелла загинула при переправі через море, яке згодом по її імені було названо Геллеспонтом, а Фрікс досяг Колхіди, де приніс барана в жертву Зевсові, а золоте руно подарував цареві Еату, який повісив його на дубі в гаї Ареса. Від доньки Еата, Халкіопи, Фрікс мав чотирьох синів — Арга, Меласа, Кітоссора і Фронтіда.

Фрікс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Бріарей — син Бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Жахлива істота з п’ятдесятьма головами і сотнею рук, один із трьох братів Сторуких — учасників Титаномахії.

Василіск — в римській міфології жахливе чудовисько. Василіск зображався у вигляді чудовиська з тулубом жаби, хвостом змії і головою півня. Півнячий гребінь нагадував формою діадему, тому інколи Василіска називали царем змій.

Вепр Калідонський — люта і страшна дика тварина, породження Тифона і Єхидни. Вепр був народжений величезною свинею в містечку Кромміон, жителі якого після цього не наважувалися покидати свої будинки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Афіна — грецька Богиня мудрості і справедливої війни. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Афродіта — грецька Богиня любові і краси. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Борей — грецький Бог північного вітра. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Геба — грецька Богиня юності. У римській міфології їй відповідає… дізнатися