Фрігія. Міфологія Давньої Греції

Фрігія. Міфологія Давньої Греції

Фрігія (у давнину) — одна із областей центральної частини Малої Азії. З часу приєднання частини Фрігії до Лікаонії і Галатії, під так званою Велика Фрігія, розуміли область, оточену Карією, Лідією, Мізією, Віфінією, Галатією, Лікаонією і Пісидією. Малою або Геллеспонтською, або Епіктетською Фрігією називали прибережні смуги на південь від Геллеспонта і Препонтіди. Головне місто у Фрігії вказати майже неможливо, оскільки головну роль грали численні міста середньої величини. Найбільш примітні: Келени, давня столиця фрігійського царства і головне місто великофрігійської сатрапії за часів володарювання персів, у джерел Меандра; Колоси, Кідрари, пізніше Пераполь, Пелти, Кайструпедіон, Дорілей і Котієй, за часів Селевкідів Апамея-Кібот, а за часів римлян — стояла на караванній дорозі від малоазійських берегів до середнього Евфрату Лаодікея, Апполонія, Селевкія, Сіннада. Особливо цікавий звичай фрігійців жити у скелях і висікати у них цілі міста. У давні часи у Фрігії славився фрігійський культ Астарти, запозичений від племен сиро-фінікійських. Головні Боги Фрігії — Богайос (одного кореня із слов’янським Бог), Богиня-мати Амма (Кібела), Адгістіс і Сабазій (відповідає Вакхові). У Фрігії, ймовірно, знаходили золото, про що свідчать місцеві оповіді про Мідаса. Плем’я фрігійців займалося переважно землеробством. Давній фрігійський закон наказував стратою за вбивство вола або за псування землеробського знаряддя. За переказами, першим царем був простий селянин, у якого було лише два воли.

Фрігія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Арес — Бог війни, син Зевса і Гери. У ранніх міфах народження Ареса сталося без участі батька від дотику Гери до чарівної квітки. У пізніших міфах Арес виступав як син Зевса.

Артеміда — Богиня полювання. Донька Зевса і Лети, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця; супроводжувана лісовими Німфами, полює по лісах і горах, охороняє стада і дичину. Вона ніколи не підкорялася силі коханя, і, як Аполлон, не знає шлюбу. У римській міфології їй відповідає Діана.

Асклепій (за грецькою міфологією) — Бог лікування, син Аполлона і Німфи Короніди (за іншою версією — Арсіної, доньки Левкіппа), яку Аполлон вбив за зраду.

Афіна — Богиня розуму, війни, наук і мистецтв. Донька Зевса, що не мала матері. Гефест розітнув сокирою голову Зевса, і з голови вискочила Афіна у повному озброєнні. Вона є уособленням розсудливості Зевса. У римській міфології їй відповідає Мінерва.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фурії — римські Богині помсти. У грецькій міфології їм відповідають… дізнатися