Фракія. Міфологія Давньої Греції

Фракія. Міфологія Давньої Греції

Фракія — за давньогрецькими джерелами, країна, що займала частину Балканського півострова, від північного узбережжя Егейського моря і Пропонтіди до Дунаю, причому до неї нерідко відносили Македонію і Скіфію. Фракійське плем’я, індоєвропейської сім’ї народів, розпалося на безліч дрібних племен, що управлялись князями. До фракійських племен належали бізальти, денселети, дігери, бесси, дії, елефи, діобесси, карбілеси, бріси, сапеї, одоманти, одрізи, кабілети, пірогери, другери, кеніки, гіпсальти, бени, корпілли, боттіеї, селлети, пріанти, долонки, фіни, гети, травзи, аорзи, гавди, морісени, сіфонійці, кікони, бістони, бріги, трери і інші племена; до мезійських фракійців відносились мізи, трикорнензійці, тімахи, трібалли, певкіни, кробізи, обулензійці та інші. Дані про фракійські звичаї і культуру вельми уривчасті. Судячи за Геродотом і Страбоном, це був войовничий, хоробрий народ, що зневажав мирські заняття і, між іншим, землеробство, хоча країна і відрізнялась родючістю. Велика кількість виноградників розвинула у них схильність до бенкетів і пияцтва: недаремно грецький Діоніс визнається давніми божеством фракійського походження. Необхідні атрибути бенкету — гімн і танець — також були поширені у фракійців, на що вказує еллінські оповіді, що приписували міфічним співцям Орфею, Фаміріду, Евмолпу фракійське походження. Сім’я у фракійців була полігамна; коли помирав чоловік , то над його могилою вбивала себе його улюблена дружина, яку і ховали разом з ним. Фракійці мали звичай мати татуювання. Татуїровка вважалась ознакою шляхетного походження.

Фракія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аїд — Бог царства мертвих, а також само царство. Син Кроноса, або Сатурну і Реї, брат Зевса, володар пекла, де царює над тінями зі своєю дружиною Персефоною (Прозерпіною). У римській міфології Плутон.

Амур — Бог кохання, супутник і помічник Афродіти, уособлення любовного потягу, що забезпечує продовження життя на Землі.

Аполлон — Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв. Син Зевса і Лети (Латони), заступник поезії, музики і співу, також заступник стад.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Сатурн — римський Бог часу. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Парки — римські Богині людської долі. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Камени — римські покровительки наук, поезії і мистецтв. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Вікторія — римська Богиня перемоги. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися