Фороней. Міфологія Давньої Греції

Фороней. Міфологія Давньої Греції

Фороней (за грецькою міфологією) — засновник Аргосської держави, син річкового Бога Інаха і Гамадріади Мелії, чоловік Лаодіки, від якої мав дітей Апіса, Ніобу і Кара. Він був першою людиною, що жила на Пелопоннесі, і заснував місто Фороній, яке його онук перейменував в Аргос (Аполлодор). Цар Пелопоннесу, що навчив людей жити співтовариствами і користуватися ремеслами (Павсаній). Йому приписували введення в Пелопоннесі первинної культури, цивільного пристрою і релігійних обрядів і зокрема культу Аргівської Гери.
Подібно до Прометея, Фороней вважався першою людиною, що перенесла вогонь з піднебіння на землю. Мешканці Аргоса заперечували, що вогонь дав людям Прометей, і винахід вогню приписували Форонею. (Павсаній). Він шанувався як національний Герой. На його могилі здійснювалися жертвопринесення. Його донька Ніоба, по оповідях, була першою із смертних жінок, що збудили кохання Зевса. На ім’я Форонея називалася його донька Фороніда, вона ж Іo. За однією із версій дружиною Форонея була Кердо, яка народила йому Агенора, Іаса і Пеласга.

Фороней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ювента — Богиня юності, що мала своє невелике святилище Аедікула в межах храму Юпітера Капітолійського.

Юнона — давньоіталійська верховна Богиня, дружина Юпітера, покровителька материнства, паралельне Юпітеру жіноче божество, пов’язане з ним по імені і в куксі.

Юпітер — в римській міфології всемогутній Бог піднебіння, цар Богів. Юпітер почитався як верховне божество, повелитель грому і блискавок.

Ялем — божество ридання і плачу, син Аполлона і Калліопи.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Теллус — римська Богиня землі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися