Форкіс. Міфологія Давньої Греції

Форкіс. Міфологія Давньої Греції

Форкіс (за грецькою міфологією) — морське божество, Бог бурхливого моря, син землі Геї і моря Понта (Гесіод). Від шлюбу Форкіса зі своєю сестрою Кето (буквальне «морське чудовисько») народилося безліч чудовиськ, серед них Горгони, Грайі, Єхидна, за одним із варіантів міфу Гесперіди, Ладон, дракон і вартовий золотих яблук (Гесіод). Від любовного зв’язку Форкіса з Гекатою або Кратеїдою народилася Сцілла. Форкіс — батько Полемоса, Німфи Фооси і дід Поліфема (Гомер, «Одіссея»). На батьківщині Одіссея острові Ітака знаходилася гавань «морського старика» Форкіса зі священною оливою поблизу печери Німф і Наяд (Гомер, «Одіссея»).
Вказівки про печери Нереїд зустрічаються також в працях Геродота, Страбона і Павсанія. У античні часи печери вважалися притулком Німф, Кіклопів та інших міфічних персонажів. У історичну епоху в печерах часто рятувалися відлюдники. Пізніше там виникали церкви і монастирі. При ворожих навалах у печерах шукали порятунку мешканці найближчих селищ і міст. У Італії Діодор та інші античні автори згадують про лігурійських троглодитів в II столітті нашої ери. Серед морських божеств Форкіс є уособленням згубної морської безодні.

Форкіс. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Тефіда — вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує. Одне із прадавніх божеств, Титаніда, донька Геї і Урану, сестра і дружина Океана, мати потоків, річок і трьох тисяч Океанід.

Тітон — божество світла, спочатку, власне «полудень» (Лікофрон), «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло».

Тіхе — божество випадку. Не зустрічається в класичній міфології, створено в епоху еллінізму як свідоме протиставлення давньому уявленню про незмінну долю.

Фавн — одне із прадавніх національних божеств Італії. Багато італійських особливостей його характеру і культу втрачено внаслідок ототожнення його з грецьким Паном.

ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Мінерва — римська Богиня мудрості і справедливої війни. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Венера — римська Богиня любові і краси. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Аквілон — римський Бог північного вітра. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Ювента — римська Богиня юності. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися