Форбант. Міфологія Давньої Греції

Форбант. Міфологія Давньої Греції

Форбант (за грецькою міфологією) — син Лапіфа і Орсіноми, покликаний по велінню оракула на Родос, аби позбавити острів від змій. За іншим міфом, Форбант прибув із Фессалії в Еліду до царя Алектора і одружився на його сестрі Гірміне, що народила Авгія і Актора. Форбант допомагав Алектору в боротьбі із Пелопом і славився як кулачний боєць. Лапіф займався розбоєм на дорозі до Дельфійського храму, за що був поранений Аполлоном. Як один із ватажків лапіфів, Форбант брав участь у битві з Кентаврами.

Форбант (за грецькою міфологією) — пастух фіванського царя Лая. Коли Лай отримав передбачення оракула про те, що син уб’є його і одружиться на власній матері, він наказав Форбанту віднести новонародженого в ущелину Кіферона і кинути на поживу диким звірам. Форбант, пошкодувавши немовля, віддав його пастухові царя Коринфа Полібу. Згідно відданню, викладеному Софоклом в трагедії «Цар Едіп», Форбант був єдиним із тих, що супроводжували Лая, який зміг врятуватися в сутичці з Едіпом і, згодом визнав у ньому вбивцю Лая.

Форбант. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.

Плутос — Бог багатства і достатку, син Деметри і Іасіона, що народився на Криті.

Посейдон — володар морів. Син Кроноса (або Сатурну) і Реї, брат Зевса. Після перемоги над Титанами, при розділі панування над світом, став володарем морів. У римській міфології йому відповідає Нептун.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Плутон — римський Бог царства мертвих. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Марс — римський Бог війни. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Діана — римська Богиня полювання. У грецькій міфології їй відповідає … дізнатися

Ескулап — римський Бог лікування. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися