Фокіда. Міфологія Давньої Греції

Фокіда. Міфологія Давньої Греції

Фокіда (у давнину) — земля в Середній Греції. У прадавню пору грецької історії Фокіда займала велику територію, доходячи до Фермопіл. Завдяки розташуванню гір країна розпадалася на дві частини: північна, зрошувана річкою Кефіссом і його притоком Кахалом, закінчувалася на півдні горами Парнасом, на півночі Каллідромом і Кнемідою і на південному сході Філобойотом і відрізнялася порівняльною родючістю; південна, з горами Парнасом і Кірфісом, тягнулася до затоки Коринфа і була дикою гірською країною, зрошуваною річками Гераклеєю і Плейстою із Кастальського джерела. Мешканці Фокіди, фокейці, належали за діалектом до північно-західної групи грецьких племен і були родинні пелопоннеським дорянам, етолянам і локрянам. У політичному відношенні Фокіда, подібно до інших нецентралізованих грецьких держав, представляло собою племінний союз двадцяти міст. На чолі кожного міста стояв архонт, на чолі союзу — стратег, що отримував під час війни необмежені повноваження. Союзна Фокейська рада засідала біля міста Давліди. Вона надавала остаточні рішення в загальних справах союзу, вирішувала питання про війну і мир, обирала союзних сановників. Камені з постановами союзу виставлялися в святилищі Афіни Кранеї в Елатеї і на площі цього міста. Виконання постанов союзу було покладене на трьох фокархів, що обиралися щорік.

Фокіда. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пан — польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів дарма пророцтва, вважався сином вісника Гермеса і онуком Кроноса (Сатурну). У римлян йому відповідає Фавн.

Персефона — донька Зевса і Деметри (або Цецери), дружина Плутона (або Аїда), грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх. У римській міфології їй відповідає Прозерпіна.

Піфо — Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу.

Плутон — Бог підземного царства і смерті, що носив у греків також ім’я Аїд. За оповіддю, Плутон був братом Зевса і Посейдона.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології Всемогутній Бог піднебіння, цар Богів, верховне божество, повелитель грому і блискавокдізнатися

Божество ридання і плачу (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня зцілення, донька Асклепія (за грецькою міфологією) — дізнатися