Фок. Міфологія Давньої Греції

Фок. Міфологія Давньої Греції

Фок (за грецькою міфологією) — син Еака і Нереїди Псамафи, онук Зевса. Не дивлячись на те, що у царя острова Егіна Еака були ще два сини (Теламон і Пелей від Ендеїди) більш всього Еак любив Фока. Це викликало заздрість і щоб зберегти мир у сім’ї, Фок відправився у Фокіду. Одного дня Еак викликав його в Егіну, можливо для того, щоб заповісти йому своє царство. Але Фок був вбитий звідними братами Теламоном і Пелеєм, за що повинні були залишити Егіну.

Фок (за грецькою міфологією) — син Орнітіона або Посейдона. Він виїхав із Коринфа і в околицях гори Парнас заснував царство, яке назвав Фокідою. Коли Антіопа, покарана Діонісом за смерть Дірки позбавленням розуму, забрела в його царство, Фок вилікував її від безумства і одружився на ній. Фок і Антіопа були поховані в загальній могилі в Тіфореї.

Фок (за грецькою міфологією) — беотієць, батько Каллірої, до якої сваталися тридцять женихів. Коли Фок вирішив звернутися до дельфійського оракула за порадою про зятя, женихи вбили його, а Каллірою викрали. Того дня, коли фіванці відняли Каллірою у женихів, побивши їх каменями, на могилі Фока виріс шафран.

Фок. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.

Немезида — Богиня помсти. У обов’язки Богині входило покарання за злочини, спостереження за чесним і рівним розподілом благ серед смертних. Немезида була народжена Ніктою в покарання Кроносу.

Нептун — древній бог римського пантеону. Його ототожнювали з Богом грецької міфології Посейдоном.

Ніке — крилата Богиня перемоги, персоніфікація перемоги, донька Океаніди Стікс і Палланта, сина Титана Крія.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество світла, спочатку, власне «полудень», «початок кінця дня» і навіть «світло, що вже згасло» (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня правосуддя (за римською міфологією) — дізнатися

Богині, що втілювали радісне, добре і вічно молодий початок (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня рослинності, квітів (за грецькою міфологією) — дізнатися