Фоант. Міфологія Давньої Греції

  Фоант. Міфологія Давньої Греції

  Фоант (за грецькою міфологією) — цар острова Лемнос, який був подарований йому в дар Радаманфом, син Діоніса і Аріадни. Лемносські жінки за зневагу, надану Афродіті, були покарані Богинею тим, що тіла їх були вражені смородом. Після цього лемносці стали брати в дружини рабинь з фракіянок. Тоді лемносські жінки перебили усе чоловіче населення острова. Лише донька Фоанта Гіпсипіла заховала і врятувала свого батька, який, покинувши в бочці Лемнос, згодом приплив до Тавриди. За іншими джерелами, Фоант був все ж відшуканий і вбитий як і інші.

  Фоант (за грецькою міфологією) — цар Етолії, син Андремона і Горги, прибулий до Трої на чолі сорока етолійських кораблів і вирізнявся в троянській війні як доблесний воїн і видатний чоловік у військовій раді. Фоант брав участь у викраданні Палладіона з Іліона.

  Фоант (за грецькою міфологією) — син Борисфену (сучасна річка Дніпро), цар Тавриди, куди Артеміда перенесла врятовану від жертовного ножа Іфігенію. Фоант був вбитий Орестом і Хрізом під час гонитви за Іфігенією.

  Фоант. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

  Мойри — богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів: Лахесіс («що дає долю»), Клото («що пряде») і Атропос («невідворотна»), доньки Нікти.

  Mомос — божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду.

  Музи — Богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і Богині пам’яті Мнемозіни.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Володар морів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог багатства і достатку (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Вважалася Богинею, що дає життя всьому, що існує (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Божество однойменної річки у царстві мертвих, уособлення первісного жаху і мороку (за грецькою міфологією) — дізнатися

   

  Комментарии закрыты.