Флегій. Міфологія Давньої Греції

Флегій. Міфологія Давньої Греції

Флегій (за грецькою міфологією) — син Ареса і Хріси, що правив в Орхомені після Етеокла, батько Іксіона і Короніди, яка від Бога Аполлона народила знаменитого грецького цілителя Асклепія. Хоча у Гомера («Іліада») плем’я флегійців локалізується у Фессалії, більшість пізніх джерел називають Флегія царем беотійського Орхомена. Флегію приписувалися всякого роду нечестиві вчинки: спроба пограбувати храм Аполлона в Дельфах, підготовка розбійницького нападу на Пелопоннес, для чого Флегий зробив подорож як лазутчика (Павсаній). Супроводжуюча його донька Короніда в Епідаврі звільнилася від тягаря Асклепієм.
Розгніваний на свою доньку за її любовний зв’язок із Аполлоном, Флегій спалив храм Бога, але в покарання за це вбивався його стрілами і в підземному царстві був засуджений на вічну страту — сидіти під скелею, що кожну хвилину могла обрушитися (Вергілій, «Енеїда»). Флегій був родоначальником міфічного розбійницького племені флегійців, яких зараховували до мінійського народу і які жили у Фокіді або Гіртоні у Фессалії. Флегію приписувалося заснування давньобеотійського міста Флегії. У Епідаврі в історичний час було святилище його онука Асклепія (Павсаній).

Флегій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.

Меркурій — в римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівників, син Майї.

Мінерва — в римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісників.

Мнемозіна — в грецькій міфотворчості Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог підводного царства, вважався владикою Морів і океанів (за римською міфологією) — дізнатися

Польовий і лісовий Бог, заступник тих, що пасуться в лісі і в полі стад, володів даром пророцтва (за грецькою міфологією) — дізнатися

Грізна повелителька тіней, що володарює над душами померлих і над чудовиськами пекла, слухає разом з Аїдом прокльони людей і виконує їх (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня переконання в сенсі схилення на яку-небудь справу (за грецькою міфологією) — дізнатися