Фіви. Міфологія Давньої Греції

Фіви. Міфологія Давньої Греції

Фіви (Фіва) — місто в Мізії, що згадується у Гомера, лежало в лісистій місцевості у гори Плака, було зруйновано Ахіллом. Було батьківщиною Хрісеїди і дружини Гектора Андромахи. Родюча місцевість, що була біля Фів, біля Адраміттійської затоки, пізніше називалась Фіванською рівниною.

Фіви — давнє місто Фессалійської області Фтіотіди. Знаходилось біля Пагасейської затоки, мало добру гавань і було, до заснування Деметріади, найважливішим торгівельним пунктом всього узбережжя. Філіпп III Македонський після довгої облоги завоював місто, мешканців його обернув в рабство і замість них поселив у ньому македонських колоністів, перейменувавши його у Філіппополь. При римлянах, проте, увійшло до вживання старе ім’я міста Фіви.

Фіви — місто в Щасливій Аравії, на березі Аравійської затоки.

Фіви — місто в Луканії, що вже не існувало під час Катона Старшого.

Фіви — головне місто області середньої Греції, Беотії, розташоване на невисокому горбі, серед родючої рівнини Аонійськой. Місто мало округлу форму і було оточено стіною з сім’ю воротами: звідси Беотійські Фіви звалися Семибрамами. Історія Фів, як прадавнього міста Еллади, сходить до героїчного періоду. До Фів примикає цілий ряд творів, що оповідали про Кадме (засновнику Кадмеї), про Зеф і Амфіона (засновнику Фів), про Діоніса, про Геракла, про Лабдакидах і Едіпа, про похід Семеро вождів проти Фів, про похід епігонів — творів, що займають видатне місце в скарбниці давньогрецького епічного матеріалу. Хоча у нашаруваннях цих творів багато що є чисто поетичною вигадкою, проте, є можливість відшукати і деякі історичні спогади. Так, у творі про похід Семи відбиваються спогади про боротьбу Сікіона і Аргоса з Фівами, у творах про Геракла — спогади про доісторичну боротьбу двох міст Беотії — Фів і Орхомена. Не дивлячись на свідоцтва давнини про походження Фінікії Кадмії і на залишки семітичної культури на околицях міста Фіви (святилище Кабірів), навряд чи можливо на підставі цих даних визнати фінікійську колонізацію Беотії, області, що досить віддалена від моря. Хоча виникнення імені Кадмії і кадмійців невідоме, проте у чисто грецькому походженні Фів немає сумніву. Мешканці Фів родинні з абантами, гіантами, мінійцями, аонами, темміками і належать до північно-східної групи грецького племені, що пересунулася в доісторичний час з Фессалії. Азіатські елементи фіванських творів, мабуть, були привнесені іонійцями, які якщо не створили, то розробили в Малій Азії матеріал цих творів. У історії беотійських міст Фіви грають важливу роль. Вже в доісторичну епоху (боротьба з Орхоменом) помітно прагнення міста Фіви до гегемонії над сусідніми містами. У VI столітті до нашої ери Фіви мали політичну перевагу в Беотійському союзі.

Фіви. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.

Цирцея — могутня чаклунка, донька бога сонця Геліоса і Персеїди. Отруївши свого чоловіка, царя сарматів, вона оселилася на чарівному острові Ея. Лише Одіссей зміг зруйнувати її злі чари через рік після прибуття на острів.

Ясон — син Айсона, за дорученням Пелія, відправився із Фессалії за золотим руном до Колхіди, для чого спорядив Похід аргонавтів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богині долі, природної необхідності, вічних і непорушних світових законів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество лихослів’я, буркотливості, кепкування і осуду (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богині і покровительки мистецтв і наук (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня помсти (за грецькою міфологією) — дізнатися