Фіва. Міфологія Давньої Греції

Фіва. Міфологія Давньої Греції

Фіва (за грецькою міфологією) — донька річкового Бога Асопа, сестра Егіни. На її честь названо місто Фіви, що раніше іменувалося Кадмея (Павсаній). Фіва була дружиною Зефа (Аполлодор).

Фіва (за грецькою міфологією) — кілікійська царівна, руки якої добився Геракл, перемігши її в бігу колісниць і заснувавши в Кілікії місто Фіви (Гомер, «Іліада»).

Фіва (за грецькою міфологією) — донька правнучки Девкаліона Іодами, жриці Афіни. У її честь отримали свою назву Фіви в Беотії (Павсаній).

Фіва. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Менади («що безумствують») — вони ж — Вакханки, бессаріди. Їх жертвами ставали чоловіки, яких катували, піддавали насильству і вбивали.

Менелай — цар Спарти, син Атрея і Аеропи, муж Єлени, молодший брат Агамемнона. Менелай, за допомогою Агамемнона, зібрав царів на Іліонський похід і сам надав шістдесят кораблів.

Мнемон — слуга знаменитого Героя Ахілла. Фетіда попередила сина, що якщо він уб’є дитя Аполлона, то сам помре від руки бога. Єдиним обов’язком Мнемона було нагадувати господареві про це.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

В римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон — дізнатися

В римській міфології Бог торгівлі, прибутку і збагачення, заступник мандрівниківдізнатися

В римській міфології Богиня мудрості, мистецтва, війни і міст, покровителька ремісниківдізнатися

В грецькій міфотворчості Богиня пам’ятідізнатися