Фісба. Міфологія Давньої Греції

  Фісба. Міфологія Давньої Греції

  Фісба (за грецькою міфологією) — легендарна вавилонська красуня, кохана Пірама. Вони жили у сусідніх будинках і покохали один одного, але батьки Фісби і Пірама, що ворогували між собою, не хотіли допустити шлюбного союзу молодої пари, і закохані могли при побаченнях говорити один з одним лише через тріщину у стіні, що поділяла володіння їх сімей. Одного дня Фісба і Пірам домовилися зустрітися вночі у відлюдному місці біля шовковичного дерева.
  Фісба прийшла на побачення перша, але, зустрівши лева, що тільки що наситився здобиччю, втекла, втративши при цьому своє покривало, яке лев розтерзав і заплямував кров’ю. Пірам, прийшовши на обумовлене місце, знайшов лише скривавлені клапті покривала Фісби і, уклавши звідси, що вона загинула, заколовся мечем. Фісба, повернувшись на місце побачення, знайшла труп Пірама і з горя закололася тим же мечем, від якого загинув Пірам. Від їх крові білі ягоди тутового дерева забарвилися в червоний колір, і з того часу плоди шовковиці зробилися багровими. Боги перетворили Фісбу і Пірама на дві річки в Кілікії, які носять їх імена. Ця легенда розказана Овідієм у вигадуванні «Метаморфози».

  Фісба. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Кібела — велика матір Богів. Донька Урану і Геї, дружина Кроноса.

  Лісса — божество безумства, породження Нікти (Богині Ночі) з крові Урану.

  Манія — страшна Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї.

  Марс — в римській міфології бог війни, прадавнє божество Риму, яке входило в тріаду богів, що спочатку очолювали римський пантеон, — Юпітер, Марс і Квірін.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богиня-покровителька породіль. У грецьких оповідях з’являється як рятівна, або як ворожа сила при народженні — дізнатися.

  Велика матір Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Божество безумства, породження Никти (Богині Ночі) з крові Урану (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Богиня підземного світу, персоніфікація безумства, яка насилається на людей, що переступили встановлені закони і звичаї (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.