Фіней. Міфологія Давньої Греції

Фіней. Міфологія Давньої Греції

Фіней (за грецькою міфологією) — цар Салмідесса у Фракії, син Агенора, віщун, що отримав дар мовлення від Аполлона. Подібно багатьом іншим провісникам, він був вражений сліпотою. Фіней був одружений на донці Борея Клеопатрі, від якої мав синів Плексіппа і Пандіона. Розійшовшись з Клеопатрою, Фіней одружився на донці Дардана Ідеї. По наклепам його другої дружини Ідеї на синів від його першого шлюбу, Фіней їх засліпив і кинув диким звірам на розтерзання. За іншою версією, він велів закопати Плексіппа і Пандіона наполовину в землю і батожив щодня (Діодор). У покарання за цю жорстокість Зевс засліпив Фінея. За іншими джерелами це зробив Посейдон через те, що Фіней вказав дітям Фрікса морський шлях із Колхіди до Еллади (Аполлодор). Боги покарали Фінея також тим, що наслали на нього крилатих гарпій і всякий раз, як він сідав за стіл приймати їжу, гарпії, що прилітали, розкрадали велику частину страв, а останнє поганили. Звільнили його від цих тортур аргонавти, головним чином сини Борея — Зет і Калаїд. У вдячність за це, Фіней розповів аргонавтам, як проплисти мимо скель Сімплегад, що рухаються (Гігін). За однією із версій, Фінея засліпили Бореади — брати його знехтуваної першої дружини Клеопатри, за жорстоке поводження з їх племінниками (Вергілій). За іншим міфом, за це ж Фінея вбив Геракл (Діодор).

Фіней (за грецькою міфологією) — син Бела і доньки Ніла Анхіної, онук Посейдона, брат Цефея. Коли Персей отримав в дружини врятовану ним Андромеду, раніше заручений із нею Фіней на чолі озброєного загону з’явився на весілля, аби викрасти наречену. Тоді, показавши Фінею голову медузи Горгони, Персей обернув його на камінь (Аполлодор).

Фіней (за грецькою міфологією) — один із п’ятдесяти синів царя Лікаона, що відрізнявся, як і всі його родичі, безрозсудністю, нечестивістю і зарозумілістю. За це Фіней був вражений блискавкою Зевса (Аполлодор).

Фіней. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Еринії — страшні Богині прокльону, помсти і кари, що повставали проти злочинців і карали їх лише ради відновлення етичного порядку в світі, переважно вони є месницями за порушення освячених природою родинних прав. Доньки Землі і Мороку. У римській міфології — Фурія.

Ерот — Бог кохання, що розумівся як особливе світове божество і як супутник і помічник Афродіти.

Зевс — наймогутніший і вищий із Богів грецького народу, державний володар світу, батько Богів і людей. Син Кроноса (Сатурну) і Реї, муж Гери. У римській міфології йому відповідає Юпітер.

Зефір — один із синів Астрея і зорі Еос, брат Борея і Нота, Бог західного вітру.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог сну (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині (за грецькою міфологією) — дізнатися

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися