Філій. Міфологія Давньої Греції

Філій. Міфологія Давньої Греції

Філій (за грецькою міфологією) — хлопець, що прагнув добитися дружби самозакоханого красеня Кікна, але той його постійно ображав. Старогрецький граматик Антонін Ліберал, що жив приблизно в II столітті нашої ери, розповідає, що одного дня Кікн повелів Філію вбити величезного лева, не вдаючись до зброї. Філій, заздалегідь з’ївши велику кількість їжі і узявши з собою вино, підстеріг звіра, і коли той вже збирався кинутися, відригнув їжу. Лев наївся, випив вина і заснув. Тоді Філій заткнув лева до свого плаща і приніс його Кікну. Після цього Кікн повелів йому принести декілька величезних стерв’ятників, що дошкуляли місцевим жителям. Філій розірвав на частини тушку зайця, обмазався його кров’ю і ліг на землю. Стерв’ятники накинулися на видобуток а Філій, схопивши двох із них за ноги, відніс птахів Кікну.
Третє завдання Кікна було складніше: він зажадав голіруч вивести із стада бика і доставити його до вівтаря Зевса. Філій, не знаючи як підступитися до цього завдання, почав благати Геракла. Раптом він побачив, що два бики із стада почали битися один з одним. Знесиливши, вони звалилися на землю і Філій, зв’язавши одного із них, притягнув тушу до вівтаря. Тоді Кікн захотів ще і бика, якого Філій отримав у винагороду за перемогу в похоронних іграх. Геракл порадив Філію відмовити в тій вимозі і Кікн, вирішивши, що від нього відмовився останній друг, від відчаю кинувся в озеро.

Філій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.

Герса — Богиня роси, а її свято називалося Аррефорій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.