Філіра. Міфологія Давньої Греції

  Філіра. Міфологія Давньої Греції

  Філіра (за грецькою міфологією) — Океаніда, кохана Кроноса. Таємно від грецької Богині і Титаніди, подружжя Кроноса, Реї, Філіра і Кронос пробачений Зевсом, знаходилися в любовному зв’язку, від якого народився знаменитий Кентавр Хірон. Певний цикл міфів пройнятий тенденцією виділити Xірона з грубого натовпу Кентаврів і знищити навіть тінь спорідненості між грубими напівлюдьми-напівконями і мудрим фессалійським цілителем і вихователем багатьох античних Героїв. Тому батьками Xірона в даному випадку є сам ватажок Титанів Кронос, що в образі коня вступив у зв’язок із смертною жінкою, і Філіра.

  Філіра (за грецькою міфологією) — дружина мореплавця Навплія, матір Паламеда.

  Філіра. Міфологія Давньої Греції

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Гіпнос — Бог сну. За Гесіодом — породження Нікти. Живе в Тартар поряд із братом-близнюком Танатосом, але на відміну від нього, Гіпнос м’якосердий і доброзичливий.

  Гібріс — Богиня, уособлення згубної самовпевненості, нахабства і непомірної гордині.

  Гіменей — божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн. Гіменей вважався сином Аполлона і однією із Муз. Розповіді про його походження і зв’язки з різними міфічними особами суперечливі.

  Грації — в римській міфології добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя. Доньки Юпітера, Німф і богинь. У старогрецькій міфології — Харити.


  ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

  Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

  Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

  Комментарии закрыты.