Фіалу. Міфологія Давньої Греції

Фіалу. Міфологія Давньої Греції

Фіалу (за грецькою міфологією) — донька Алкімедонта, яку спокусив Геракл. Алкімедонт відвів в ліс доньку і новонародженого онука Ехмагора, зв’язав їх, заткнув Фіалі ганчіркою рот, аби вона не змогла покликати на допомогу, і залишив їх вмирати з голоду. Павсаній розповідає, що завдяки сойці, яка передражнювала плач немовля, Гераклу вдалося їх відшукати. Ехмагор так тужливо плакав, що сорока, що пролітала мимо і дізналась, в чому справа, не витримала і полетіла на пошуки Геракла. Закричавши, як плачуть діти, вона привела Геракла до дерева, де сиділа зв’язана своїм жорстоким батьком Фіалу з кляпом в роті. Геракл врятував Фіалу з дитиною, після чого помстився Алкімедонту.

Фіалу. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Медея — чарівниця, донька колхідського царя Еата і Океаніди Ідії, онучка Геліоса. Медеї приписували здібності оживляти мертвих і літати по повітрю на колісниці з крилатими кіньми або драконами.

Мелеагр — Герой Етолії, син Калідонського царя Ойнея і Алфеї, чоловік Клеопатри. Учасник Походу аргонавтів. Найбільшу славу Мелеагру принесла участь в Калідонському полюванні.

Мемнон — цар Ефіопії, союзник Трої в Троянській війні. Син богині зорі Еос і брата Пріама Тифона. Після загибелі Гектора Мемнон в зброї, що зробив Гефест, прийшов на допомогу Пріаму і воїнам Трої.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Божество шлюбу, власне уособлений шлюбний гімн (за грецькою міфологією) — дізнатися

Добродійні Богині, що втілюють радісний, добрий і вічно юний початок життя (за римською міфологією) — дізнатися

В римській міфології Богиня природи і полювання, вважалася уособленням місяцядізнатися

Вічно юний Бог плодоносних сил землі, рослинності, виноградарства і виноробства, відомий як «бог з бичачими рогами» (за грецькою міфологією) — дізнатися