Фессал. Міфологія Давньої Греції

Фессал. Міфологія Давньої Греції

Фессал (за грецькою міфологією) — епонім Фессалії, син Ясона і Медеї, батько Антіфа і Філіппа. Він один залишився живим після вбивства дітей Медеї. Фессал запанував після Акаста в Іолкі. У його честь рівнину, посеред якої розташований Іолк, стали називати Фессалією.

Фессал з Кеоса (за грецькою міфологією) — син Гіппократа, один із коментаторів останнього, автор декількох праць по медицині.

Фессал (за грецькою міфологією) — син Кімона, що звинуватив, в образі святині елевсінських містерій Алківіада.

Фессал (у давнину)— син видатного діяча античності Пізістрата, якого вихваляли прості люди за доступність і добросердя. Афінський тиран Пізістрат нічим не обтяжував простолюддя, навпаки, прагнув забезпечити людям мир ззовні і спокій усередині держави; селянам, що мають потребу, він надавав грошові позики, піклуючись про те, аби вони могли займатися землеробством; заснував суддів по районах (демам), часто покидав місто для огляду Аттики, вирішував спори по селах і спостерігав за правосуддям. Тому часто можна було чути, як одноосібне управління Пізістрата називалося кроном, тобто золотим століттям. З тієї ж самої причини, як помічає Арістотель, «він довгий час зберігав владу за собою, і якщо його і виганяли, то він без добивався влади знову».

Фессал. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геракл — національний Герой греків. Син Зевса і смертної жінки Алкмени. Обдарований могутньою силою, виконав найважчі роботи на землі і зробив 12 подвигіви. Спокутав свої гріхи, зійшов на Олімп і досяг безсмертя.

Гермафродит — син Гермеса і Афродіти. Хлопець надзвичайної краси. Збудив пристрасну любов Німфи Салмакіди. Німфа попрохала богів про вічне єднання з коханим. І боги злили Німфу і Гермафродита в одну двостатеву істоту.

Дедал — онук афінського царя Ерехфея і син Метіону. У будівельній справі Дедала вважали винахідником пили, тесли і виска. У скульптурі він перший нібито став робити дерев’яні статуї богів з руками, що не прилягали до тулуба, і з відокремленими одна від одної ногами.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня садів, краси і любові, покровителька нащадків Енея і усіх римлян (за римською міфологією) — дізнатися.

Бог Сонця. Знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня ночі, володарка мороку. Володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством (за грецькою міфологією) — дізнатися