Феспроти. Міфологія Давньої Греції

Феспроти. Міфологія Давньої Греції

Феспроти (у давнину) — найзначніше в середині V століття до нашої ери плем’я, що населяло Епір. У прадавній час, за переказами, їм належав Додонський оракул Зевса, що у зв’язку із існуванням численних грецьких топографічних назв в їх області і згадкою імені феспротів в грецьких оповідях, дає деякий привід передбачати грецьке походження племені. До наступу молоссів, феспроти населяли узбережжя Епіра від Керкірської протоки до Амбракійської затоки і усієї внутрішньої частини Епіра до Пінда і Фессалії. Пізніше феспроти підкорялися молоссам і були відтіснені до Адріатичного моря, зайнявши вищезазначене узбережжя, яке називалося на їх ім’я Феспротієй. Надалі вони розділили долю Епіра. До міст Феспротії відносилися Ефіру, Пандосія, Кассопа.

Феспроти. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пірр — цар епіротів, син царя Еакіда. Залишившись після смерті батька шестирічним хлопчиком, він був прийнятий в сім’ю царя іллірійських тавлантієв, Главкія. За допомогою Димитрія Поліоркета, який в 307 році до нашої ери допоміг епіротам звільнитися від ненависного їм царя Алкети, Пірр повернув собі батьківський престол.

Психея — уособлення душі, дихання. Міфи про царівну Психею розповідають про устремління людської душі.

Сізіф — син царя Еола і Енарети, онук Елліна, брат Кретея, Афаманта, Салмонея і інших Героїв, чоловік Плеяди Меропи, батько Главку, дід Беллерофонта. Міфи малюють Сізіфа хитруном, здатним обдурити навіть богів і вступаючим з ними в конфлікти.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Бог війни, син Зевса і Гери (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня полювання, сестра Аполлона. Вона дає світло і життя, вона богиня пологів і богиня-годувальниця (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня розуму, війни, наук і мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися

Богиня краси, щасливої любові і шлюбу, що перевершує усіх богинь красою і витонченістю (за грецькою міфологією) — дізнатися