Феспій. Міфологія Давньої Греції

Феспій. Міфологія Давньої Греції

Феспій (за грецькою міфологією) — цар міста Феспії. За Павсанієм, син Ерехтея або за іншими джерелами Тевфранта, або Цефея. Згідно викладу Аполлодора Феспій був батьком п’ятдесяти доньок від Мегамеди. Коли Геракл відправився на полювання за Кіферонським левом, він зупинився у Феспія. Протягом п’ятдесяти днів Феспій посилав на ложе Гераклу по черзі одну зі своїх доньок. Через покладений термін сестри народили п’ятдесят одного сина. Коли сини змужніли, Геракл наказав Феспію залишити семеро із них у Феспіях, три відправити до Фів, а останніх послати разом з Іолаєм заселяти острів Сардінія. Цар Феспій очистив Геракла від скверни вбивства своїх дітей.

Феспій. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Крій (Кріос) — в старогрецькій міфології один із Титанів, син Урану і Геї, чоловік доньки Понта Еврібії. Був повержений під час Титаномахії і скинутий в Тартар.

Кронос — син бога піднебіння Урану і богині землі Геї. Він піддався на домовленості матері і оскопив свого батька Урана, щоб припинити безкінечні народження його дітей.

Океан — прадавній бог водної стихії, прабатько богів морів, річок, струмків і джерел. Титан, син Урану і Геї. Від нього походить численне покоління водяних божеств, що склали особливий водний Олімп.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Богиня ранішньої зорі. Давні греки іменували її рум’яною зорею, рожевоперстою богинею Еос (за римською міфологією) — дізнатися

Бог царства мертвих, а також само царство (за грецькою міфологією) — дізнатися

Бог-стріловержець, Бог передбачень і оракулів, світлоносний заступник мистецтв (за грецькою міфологією) — дізнатися