Феспії. Міфологія Давньої Греції

Феспії. Міфологія Давньої Греції

Феспії (Феспія) — одне із прадавніх міст Беотії, що лежало біля підніжжя Гелікона, в п’ятнадцяти кілометрах від Фів. Місто, за переказами, отримало свою назву від сина Ерехтея, Феспія, і було засновано вихідцями з Афін. У історичний період Греції феспійці довго боролися за свою самостійність проти гегемонії Фів. Під час персидських воєн Феспії, проти Фів, які були на стороні персидського царя, виступили прибічниками національної партії і відмовилися дати персидському послу води і землі. При Фермопілах в 480 році до нашої ери 700 феспійців, під буттям на чолі Демофіла, билися на стороні Леоніда і разом із ним загинули. При навалі Ксеркса на Аттику, Феспії були спалені. Мешканці міста переселилися до Пелопоннес. І після того феспійці продовжували битися за Елладу: так, 1800 їх громадян брало участь в битві при Платеях. Після вигнання персів із Греції, Феспії були відновлені, але битва при Делії в 424 році, в якій феспийці, що билися в беотійському війську проти афінян, мали величезні втрати і вони насилу підтримували свою незалежність проти зростаючого значення Фів. У війні 378—372 років Феспії стояла на стороні Спарти проти Фів, поки останні не змусили їх прилучитися до беотійського союзу. Після битви при Левктрах спроби їх зберегти самостійність були невдалі. Пізніше Феспії знову ожили, відбудувалися, і при римлянах мали відому свободою. Феспії були батьківщиною Праксителя і Фріни. Для свого рідного міста Пракситель створив знамениту статую Ерота, яка була поставлена в місцевому храмі цього Бога. У Феспіях знаходилися також статуї Фріни і Афродіти, роботи Праксителя, і мідна статуя Ерота, роботи Лісіппа.

Феспії. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мнемозіна — Богиня пам’яті, донька Урану і Геї, Титаніда. Мати Муз, яких вона народила від Зевса. За числом дев’яти ночей, які Мнемозіна подарувала Зевсові, і Муз було дев’ять.

Тейя (Тея, Фейя)Титаніда, старша донька Урану і Геї, сестра і дружина Гіперіона, мати Геліоса (Сонця), Еос (ранішньої зорі) і Селени (місяці). По Ксенагору, народила від Океана керкопів Кандула і Атланти.

Тефіда (Тетія, Тіфія, Тефія, Тетіс)Титаніда, одне із прадавніх божеств в грецькій міфології. Це донька Геї і Урану і чоловіка брата Океану, з яким вона мала 3000 доньок, — Океанід і 3000 синів —річкових потоків. Її діти: річкові божества Іннах і Ахелон, а також Ладон, бог річки в Аркадії.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Харити — грецькі Богині краси і витонченості. У римській міфології їм відповідають… дізнатися

Еос — грецька Богиня ранішньої зорі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Еринії — грецькі Богині помсти. У римській міфології їм відповідають… дізнатися