Фессалія. Міфологія Давньої Греції

Фессалія. Міфологія Давньої Греції

Фессалія — складала східну частину Північної Греції і мала ряд глибоких долин, відокремлених одна від одної гірськими хребтами. Річка Пеней, що починається у найвищій частині Пінда, розділяла область на дві частини, з яких північна включала Перребську височину, з країною Перребів і Гестієотідой, а південна, в яку входили області Пелазгіотіда, Фессаліотіда і Фтіотіда, відділялася від Середньої Греції Офрійським хребтом. Східна частина Фессалії, на північ від Пагасейської затоки, вздовж берега моря була відома під ім’ям Магнезії. В героїчний період населення Фессалії грало важливу роль і в розвитку грецького епосу. Фессалійському елементу належить видне місце. За даними епосу, так звана еолійська колонізація, події якої смутно відбиваються в оповідях про Троянську війну, була здійснена плем’ям, що населяло Фессалію. До цього племені відносяться оповіді про Фетіду, Пелею, Амінтору і Ахілла. Крім того Фессалія вважалась батьківщиною алоідів, Кентаврів, лапіфів, Еола, еолідів, Пелія, Девкаліона і місцеперебуванням еллінських Богів, яке було присвячено до гори Олімпу. У Фессалії існував також культ Муз, Геракла, Асклепія.

Фессалія. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Фрасімед — син пілосського царя Нестора, який прибув разом з батьком і братом Антілохом під Іліон. Він командував п’ятнадцятьма кораблями і брав участь в багатьох битвах.

Фріна — знаменита грецька гетера; прославилася тим, що була натурницею знаменитих художників Праксителя і Апеллесу.

ХіронКентавр, син Кроноса і Океаніди Філіри. Хірон народився напівконем-напівлюдиною, оскільки Кронос, захоплений в любовному союзі із Філірою своєю дружиною Реєю, набрав вигляду коня.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Посейдон — грецький Бог морів. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Селена — грецька Богиня місяця. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Тіхе (Тіха, Тюхе) — грецька Богиня випадку і долі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися