Ферет. Міфологія Давньої Греції

Ферет. Міфологія Давньої Греції

Ферет (за грецькою міфологією) — син Ясона і Медеї, брат Мермера. Коли Ясон після десяти років шлюбу з Медеєю задумав одружуватися на донці царя Коринфа Креонта Главку (за іншою версією Креусі), Медея, проклинаючи невдячного чоловіка, вирішила помститися йому. Вона послала суперниці просочений отрутою пеплос, надівши який Главку згоріла живцем разом із батьком, що намагався врятувати доньку (Гігін). Ферет і Мермер були вбиті своєю матір’ю Медеєю, яка таким чином вирішила покарати свого чоловіка Ясона. Після дітовбивства Медея відлетіла на колісниці, запряженій крилатими кіньми. За іншим варіантом міфу, вона залишила дітей, що молилися у вівтаря Гери, а коринфянці, мстивши за Главку, вбили Ферета і Мермера (Павсаній; Діодор; Аполлодор).

Ферет (за грецькою міфологією) — син Тіро від смертного чоловіка Кретея, цар і епонім міста Фери у Фессалії, батько Адмета і Лікурга (Аполлодор). У трагедії Еврипіда «Алкестіда» Ферет змальований життєлюбним егоїстом, що відмовляється, не дивлячись на похилий вік, зійти в підземний світ замість сина.

Ферет. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Харібда — чудовисько, що мешкає у вузькій протоці під скелею, на якій зростає смоковниця. Чудовисько у вигляді страшного виру. Тричі в день Харібда заковтує чорну воду, а потім її викидає. З водою вона може ковтати і цілі кораблі разом з моряками.

Химера — трьохголове чудовисько, дитя Єхидни і Тифона. Це чудовисько мало три голови: одна була левова, друга — козина, зростала на спині, а третьою — зміїною — закінчувався хвіст істоти.

Цербер — дитя Єхидни. Трьохголовий пес, на шиї якого рухаються з шипінням змії, і замість хвоста у нього отруйна змія. Служить Аїду (богові Царства мертвих), стоїть і охороняє його вхід. Стежив за тим щоб ніхто не вийшов з підземного царства мертвих, адже з царства мертвих немає повернення.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Зевс — грецький верховний Бог. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Зефір — грецький Бог бог західного вітру. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Кронос — грецький Бог часу. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Мойри — грецькі Богині людської долі. У римській міфології їм відповідають… дізнатися