Фера. Міфологія Давньої Греції

Фера. Міфологія Давньої Греції

Фера (у давнину) — один із Кикладських островів Егейського моря, на південь від Хіоса і на північ від Криту. Разом з прилеглими острівцями, Фера мала вулканічне походження, утворюючи частину вулканічного кільця. Судячи по розкопках, знайдених під шаром вулканічної золи, виверження, що визначило нинішню географічну форму острова, сталося в першій половині другого тисячоліття до нашої ери, в епоху панування Мікенської культури, сліди якої виявлені в залишках відкритих при розкопках поселень. Вулканічне кільце, що оточує внутрішню улоговину острова, зсередини підіймається прямовисною скелястою стіною, ззовні спускається легким схилом, яким розкинулися багаті виноградні плантації. У історичний час Фера була заселена фінікійцями. Згодом з’явилися дорійці. Останні, затвердившись на острові, близько 620 року до нашої ери заснували на північному березі Африки колонію Кірену. У VI столітті до нашої ери на острові госпдарювало аристократичне правління. На початку пелопоннеської війни Фера була на боці Спарти. Острів зберігав відоме значення ще при Птолемеях, які, для підтримки своєї могутності на Егейському морі, утримували тут гарнізон.

Фера. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Геліос — Бог Сонця. Син Титанів Гіперіона і Феї (за Гесіодом і Апполодором), брат Селени і Еос. Відноситься до прадавніх доолімпійських Богів. Оскільки Геліос знаходиться над усіма, високо в піднебессі, то бачить усі діяння людей і Богів.

Геката — Богиня ночі, володарка мороку. Геката володарювала над усіма привидами і чудовиськами, нічними баченнями і чаклунством. Народилася в результаті шлюбного союзу Титану Перса і Астерії.

Гера (за грецькою міфологією) — цариця Богів, Богиня повітря, покровителька сім’ї і шлюбу.

Гермес — аркадський Бог пасовищ, виконавець волі Зевса. Гермес, великий винахідник, заступник промисловості, Бог доріг, путівник і провідник мертвих. У римській міфології йому відповідає Меркурій.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гея — грецька Богиня землі. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Деметра — грецька Богиня полів і родючості. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Діоніс (Вакх) — грецький Бог виноградарства і виноробства. У римській міфології йому відповідає… дізнатися