Феоноя. Міфологія Давньої Греції

Феоноя. Міфологія Давньої Греції

Феоноя (за грецькою міфологією) — донька мудрого єгипетського царя Протея, до якого Гермес привів викрадену в Паріса Єлену (за одним із варіантів міфу, Паріс замість першої красуні стародавнього світу отримав від Зевса її примару, а сама Єлена більше десяти років чекала в Єгипті у Протея повернення Менелая).
Феоноя була власницею пророчого дару і сестрою Феоклімена. Не поділяючи бажання брата змусити до шлюбу Єлену Прекрасну, Феоноя приховала від нього намір Єлени втекти разом із Менелаєм, занесеним бурею до Єгипту. Коли їх втеча все ж вдалася, Феоклімен, що став на той час царем Єгипту, після смерті Протея, звинуватив Феоною у змові і вирішив стратити сестру. Царівну Феоною врятувало від неминучої смерті втручання Діоскурів (Еврипід).

Феоноя. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Сатири — духи лісів, демони родючості, що разом із Силенами входили у свиту Діоніса, в куксі якого вони грали вирішальну роль. Ці ласі до вина створення бородаті, покриті шерстю, довговолосі, з ріжками, або кінськими вухами, хвостами і копитами; проте торс і голова у них людські. Хитрі, задиристі і хтиві, Сатири пустували в лісах, ганялися за Німфами і Менадамі, владнували злі каверзи людям.

Стімфалійські птахи — міфічні птахи, що мешкали біля озера Стімфала в Аркадії. Вони мали мідні дзьоби і крила, а гострим пір’ям вбивали людей, наче стрілами з лука. Живились людським м’ясом.

Сфінкс — чудовисько, породжене Тифоном і Єхидною, демон-душитель в образі напівжінки, напівлева з крилами птаха. Він уособлення неминучої долі і нелюдської муки.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гера — грецька цариця Богів. У римській міфології їй відповідає… дізнатися

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає… дізнатися

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає… дізнатися