Феоклімен. Міфологія Давньої Греції

Феоклімен. Міфологія Давньої Греції

Феоклімен (за грецькою міфологією) — віщун, син Поліфіда. Віщий старик із міста Гіпересії в Арголіді, вимушений покинути батьківщину із-за вчиненого їм вбивства. У спартанському Пілосі він зустрів Телемаху, сина Одіссея і Пенелопи, який надав йому притулок і привіз із собою на Ітаку. Тут Феоклімен передбачив Телемаху і Пенелопі швидке повернення Одіссея, а женихам Пенелопи — неминучу загибель, що загрожує їм (Гомер, «Одіссея»).

Феоклімен (за грецькою міфологією) — син єгипетського царя Протея, під захистом якого знаходилася Єлена (у трагедії Еврипіда «Єлена»). За однією із версій міфу про Троянську війну, Паріс в Іліоні володів лише примарою красивої жінки стародавнього світу. Після смерті батька Феоклімен всіляко змушував Єлену одружитися з ним, а всякого елліна, що опинявся на єгипетській землі, велів страчувати. Занесеному бурею до Єгипту чоловікові Єлени Прекрасної Менелаю вдалося обдурити Феоклімена і сховатися із дружиною завдяки допомозі братів Діоскурів.

Феоклімен. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Піфон — жахливий змій, породження Геї і Тартар. Піфон спустошував околиці Дельф і вартував древньо прорицалище Геї і Феміди в Дельфах. Аполлон, вбивши Піфона, заснував на місці древнього прорицалища храм і заснував Піфійські ігри.

Плеяди — сім доньок Титана Атланта і Океаніди Плейони. Найбільш яскраві з них носять імена Атлантид, подруг Артеміди: Алкіона, Келено, Майя, Меропа, Стеропа, Тайгета, Електра.

Поліфем — син Посейдона і морської Німфи Тооси. Одноокий велетень-Циклоп жив на Сицилії. Відомий міф про любов Поліфема до Німфи Галатеї, а також міф про пригоди супутників Одіссея в гостях в Поліфема.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Гермес — грецький Бог торгівлі і спритності. У римській міфології йому відповідає…

Гестія— грецька Богиня домівки. У римській міфології їй відповідає…

Гефест — грецький Бог вогню і ковальського ремесла. У римській міфології йому відповідає…