Федра. Міфологія Давньої Греції

Федра. Міфологія Давньої Греції

Федра (за грецькою міфологією) — донька царя Криту Міноса і Пасіфаї, онучка сонця Геліоса, сестра Аріадни, мати Акаманта і Демофонта. Федра, друга дружина афінського царя Тесея, загорілася коханням до свого пасинка Іпполіта. Знехтувана хлопцем, Федра наклала на себе руки.
Найбільш відома літературна обробка сюжету (після Еврипіда і Сенеки) належить Жану Батисту Расину. Трагедія Еврипіда «Іпполіт» була зразком для «Федри» Расина. Еврипід двічі обробляв цей сюжет для сцени; до нас дійшла пізніша трагедія.

Федра. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Музи — богині і покровительки мистецтв і наук. Музи вважалися доньками Зевса і богині пам’яті Мнемозіни. Їх імена пов’язані із співом і танцями. Цим богиням поклонялися вчені мужі і діячі мистецтва Древньої Греції.

Немейський лев — породження Тифона і Єхидни, страхітливий хижак, який спустошував арголідську долину. Тіло було невразливе до будь-яких ударів. Він нападав на мешканців Арголіди і нищив їхні отари.

Німфи — божества природи, її цілющих і родючих сил в образі прекрасних дівчат. Розрізняють Німф водних (Нереїди, Наяди), озер і боліт (лімнади), гір (орестіади), гаїв (альсеїди), дерев (Дріади, Гамадріади) і так далі. Німфи — володарки древньої мудрості, таємниць життя і смерті, лікарки і пророки, від шлюбу з богами народжували Героїв і віщунів.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Діана — римська Богиня місяця. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Фортуна — римська Богиня випадку і долі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Грації — римські Богині краси і витонченості. У грецькій міфології їм відповідають … дізнатися

Аврора — римська Богиня ранішньої зорі. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися