Феано. Міфологія Давньої Греції

Феано. Міфологія Давньої Греції

Феано (за грецькою міфологією) — одна із п’ятдесяти доньок Даная, дружина Фанти, одного із синів Єгипта (Аполлодор).

Феано (за грецькою міфологією) — жриця Афіни у Трої, донька фракійського царя Кіссея, дружина троянця Антенора, що співчував ахейцям. В Іліоні Феано була жрицею храму Афіни (Гомер, «Іліада»). Пізніша традиція приписувала Феано і Антенору допомога у викраданні ахейцями священного Палладіона, тому після падіння Трої переможці пощадили Феано з чоловіком і дітьми (Павсаній).

Феано (за грецькою міфологією) — дружина царя Ікарії Метапонта. У Феано не було дітей, і чоловік збирався з нею розлучитися. Тоді Феано, обдуривши чоловіка, видала за своїх дітей двох знайдених пастухами близнят (синів Посейдона і Меланіппи). Незабаром Феано народила також двох близнят, а найд вирішила вбити. Але із-за втручання Посейдона загинули її власні сини, після чого Феано наклала на себе руки (Гігін).

Феано (у давнину) — донька Піфонакса, родом із Криту (або донька Бронтіна з Кротона). Спочатку була ученицею, а згодом дружиною Піфагора. Їй приписується декілька вигадувань (про благочестя, сім послань про виховання дітей та інші літературні праці) і етичних висловів, але вони, вочевидь, належать пізнішому часу.

Феано. Міфологія Давньої Греції

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Кабіри — древні божества. Деякі історики схильні вважати Кабірів демонічними істотами малоазійського походження, заступниками родючості, підземного вогню і мореплавання. Культ Кабірів носив характер містерій, що вимагали особливого присвячення.

КампаНімфа і охоронець темної безодні Тартар з тілом жінки і п’ятдесятьма зміями замість голови або з бичачим тілом і зміїними хвостами. Кампа вартувала в Тартар Гекатонхейрів і Циклопів.

Кентаври — дикі істоти, напівлюди-напівконі, мешканці гір і лісової гущавини. Вони народжені від Іксіона, сина Ареса, і хмари, що прийняла по волі Зевса подобу Гери. Жили вони у Фессалії, харчувалися м’ясом, п’янствували і славилися буйною вдачею.


ЧИ ЗНАЄТЕ ВИ?

Юнона — римська цариця Богів. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Меркурій — римський Бог торгівлі і спритності. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися

Веста — римська Богиня домівки. У грецькій міфології їй відповідає… дізнатися

Вулкан — римський Бог вогню і ковальського ремесла. У грецькій міфології йому відповідає … дізнатися